Nasze własne pszczoły

0
(0)

Niedawno zainteresowałam się akcją „Budujemy populację owadów zapylających”. Szybciutko się zarejestrowałam i dziś kurier przywiózł pakiet startowy. Dziewczyny jak nigdy wcześniej migiem przebrały się z piżam w ubrania i już leciały do ogrodu instalować, bo w instrukcji napisano, żeby zrobić to jak najszybciej. 

W pudełku, po rozpakowaniu znalazłyśmy książkę z wieloma informacjami na temat murarki ogrodowej, bo własnie takie pszczoły nam dostarczono. Bardzo skuteczne zapylacze ale też bardzo łagodne a więc bezpieczne jako obiekt badań dla dzieci.

pakiet startowy

Jak już napisałam od razu poszłyśmy do ogrodu instalować pszczółki. Najpierw Misia rozpakowała domek z foliowej torby (nie dziwię się, ze w instrukcji było żeby zrobić to niezwłocznie), nasłuchiwała przy tym czy aby na pewno nic się tam nie rusza.

rozpakowywanie

Potem koniecznie chciała zobaczyć te kokony umieszczone w tubie pod domkiem. Mam nadzieję, że transport im nie zaszkodził.gdzie te kokony

Ponieważ Lusia nie potrafiła ich dostrzec przez dziurkę delikatnie otworzyłam zaślepkę tuby i wysypałam kilka żeby dziewczyny mogły dokładnie się im przyjrzeć. kokony z bliska

Na razie domek zainstalowałam na pergoli winogronowej, ale mnie trochę niepokoi że nie wisi prosto i że w razie deszczu tuba może zamakać, więc na spokojnie będę szukać alternatywnej lokalizacji. Chciałam, żeby było nisko i żeby dziewczyny mogły łatwo obserwować maluszki jak się uwijają.

domek

W każdym razie domek na razie został zainstalowany, wietrzy się i wygrzewa wiosennym słoneczkiem, a my możemy oddawać się spokojnie lekturze, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o tych pracowitych pszczółkach. Na wygryzienie się dorosłych osobników z kokonów poczekamy ze 3-4 tygodnie.


Wpis powstał w ramach projektu Mały Przyrodnik

mały przyrodnik 5

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

7 myśli w temacie “Nasze własne pszczoły

    • Raczej tak. Nie będą szukały skoro pod nosem mają znakomite miejscówki do składania jaj. Zaczną szukać innych miejsc jak zacznie im brakować rurek w budce. Mam nadzieję, że do tej pory naszykujemy kolejną, już własną.

  1. Szkoda, że już nie ma na rozdanie, bo uszczęśliwilibyśmy Dziadków. Czekamy na dalsze doniesienia, jak się u Was owady czują. Pewnie im zaraz coś ładnego posiejecie? Niskie to, ale zazdroszczę;)

    • Nasz ogród jeszcze w powijakach i cały czas powoli się tworzy, ale już jest dość dużo roślin które potrzebują zapylania, tylko czekać jak zacznie kwitnąć. A siać będziemy też. Już niewielki inspekt naszykowałam i lada dzień zaczynamy wysiewanie tych wcześniejszych roślinek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *