Jednoroczne kwiaty w inspekcie

0
(0)

Nie lubię hodować siewek kwiatów jednorocznych na parapetach. Jakoś mi to nie wychodzi i tylko się frustruję. Za to posiane do gruntu wschodzą późno i kiepsko sobie radzą szczególnie jak dopadnie je letnia susza. W tym roku podjęłam próbę wysiewania do inspektu.

Zmajstrowałam sobie niewielki inspekt ze starego regału i kawałków folii i zabrałyśmy się z Misią za wysiewanie kwiatków, które do inspektu można wysiewać już w marcu. Misia wpierw zajęła się napełnianiem swojej skrzynki przygotowaną przeze mnie mieszanką ziemi i kompostu (po obejrzeniu zdjęć doszłam do wniosku, że nasze ogrodowe klamoty nie są zbyt fotogeniczne).

przygotowanie skrzynki

Potem wysiewała swoje roślinki, których nasiona sama wybrała sobie w sklepie ,aksamitki, floksy i skalnice. Za każdym razem zachwycała się różnorodnością nasion. Wypisałam jej nazwy na plastikowych plakietkach, które wbiła w ziemię, żebyśmy mogły obserwować które rośliny nam już wschodzą.

sianie

 

Na koniec tylko jeszcze podlać i skrzynka mogła trafić pod folię.

podlewanie

Potem wysiewałyśmy wybrane przeze mnie kwiaty. Jako skrzynki posłużyły nam pudełka po mleku (tetra pak). Zainspirowało mnie zdjęcie, które kiedyś znalazłam w sieci, a źródła którego teraz nie mogę znaleźć.

sianie roślin w pudełkach tera pak

Wystarczy takie pudełko położyć na jednym boku, rozciąć drugi, napełnić ziemią i już można wysiewać rośliny. Wysiewałyśmy każdy gatunek do innego pudełka, podpisując markerem na boku. Wszystkie nasze pojemniki Misia podlała i  umieściła w naszym prymitywnym inspekcie, który na noc został szczelnie zamknięty.

Za dwa tygodnie będziemy wysiewać rośliny, które musza jeszcze poczekać. Być do tego czasu posiane dziś roślinki zaczną kiełkować.


Wpis powstał w ramach projektu Mały Przyrodnik

mały przyrodnik 5

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

1 myśl w temacie “Jednoroczne kwiaty w inspekcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *