O kalendarzu po angielsku

0
(0)

Pokażę dziś kilka zabaw oraz przydatny kalendarz po angielsku, które mogą być pomocne w nauce i utrwalaniu słownictwa związanego z kalendarzem. Dni tygodnia, nazwy miesięcy, pory roku itp.

Nazwy dni tygodnia po angielsku. Jak nauczyć?

Do utrwalania nazw dni tygodnia oraz zwrotów „today is…”,  „yesterday was…” i „tomorrow will be…” posłużyło mi koło dni tygodnia znalezione na stronie English Language Teaching Sources. Wystarczyło wydrukować planszę i przypiąć ją do tablicy korkowej. Następnie z dużej pinezki i spinacza biurowego zrobić „maszynę losującą” i już można zaczynać zabawę.

Wprawiając w ruch spinacz, który służy jako wskazówka, losujemy dzień tygodnia. Zadanie polega na wymówieniu trzech wyżej wspomnianych zwrotów, przyjmując wylosowany dzień jako „dziś”.

Koło dni tygodnia - dni tygodnia po angielsku

Nazwy miesięcy po angielsku. Jak zapamiętać?

Kolejnym zadaniem było utrwalanie nazw dni miesięcy. Może do tego posłużyć na przykład domino. Prosta zabawa, a wciąż cieszy dzieci bardziej niż wypełnienie kart pracy. Ja domino z nazwami dni miesięcy pobrałam również ze strony English Language Teaching Sources. Są tam też inne materiały do ćwiczeń. Domino posiada drobny błąd, ale to tylko drobny mankament, który w zasadzie nie psuje zabawy.

domino - nazwy miesięcy po angielsku

Wieczny kalendarz po angielsku.

Żeby częściej ćwiczyć znajomość nazw dni tygodnia czy miesięcy, warto powiesić w widocznym miejscu kalendarz po angielsku. Znalazłam więc w sieci szablon wiecznego kalendarza. Oj, ile z tym było zachodu! Najpierw okazało się, że laminator nie chce współpracować. Po rozkręceniu urządzenia okazało się, że jakimś cudem, podczas poprzednich prac, kawałek folii owinął się wokół wałka. Na szczęście dało się go oczyścić i nawet złożyć z powrotem. W międzyczasie dziewczyny dorysowały obrazki, do których świąt w amerykańskim kalendarzu nie było, a my chcieliśmy je mieć.

wieczny kalendarz po angielsku - laminowanie

Żeby kalendarz był wieczny, trzeba mieć możliwość zmieniania pozycji dni, nazw miesięcy i pór roku. Postanowiłam wykorzystać do tego samoprzylepną taśmę magnetyczną. Sądziłam, że to świetny pomysł. Dziewczyny pracowicie przycinały taśmę i przyklejały.

wieczny kalendarz - magnesyPod koniec pracy kalendarz był już prawie kompletny i wyglądał tak. Zawisł na drzwiach szafki, a po dwóch dniach połowa zawartości odpadła.

wieczny kalendarz

Taśma magnetyczna okazała się kompletną porażką. Kawałki zwijały się (pierwotnie były na rolce, więc wracały do swojego kształtu) i odrywały się od elementów kalendarza. Dramat!

wieczny kalendarz - gotowy

Biegusiem zamówiłam niezawodne, samoprzylepne rzepy i umieściliśmy je w miejscu magnesów. Kalendarz został uratowany. Teraz wisi w widocznym miejscu i pomaga w utrwalaniu nazw miesięcy, dni tygodnia i pór roku.

wieczny kalendarz - marzec

Piosenki do nauki angielskiego dla dzieci.

Przy okazji, chciałabym zarekomendować książkę z płytą zawierającą kilkanaście piosenek po angielsku dla dzieci. Książka wydawnictwa „Śpiewaj i ucz się Piosenki angielskie z przewodnikiem dla rodziców” zawiera kilka prostych piosenek, pomocnych w utrwalaniu podstawowego słownictwa i zwrotów. Zakres tematyczny to przedstawienie się, alfabet, liczby, określanie czasu, kolory zwierzęta, kraje itp. Piosenki są, jak wspomniałam, proste, rytmiczne, mają bardzo atrakcyjne aranżacje i są dobrze, wyraźnie zaśpiewane. To naprawdę bardzo dobry materiał.

ŚPIEWAJ I UCZ SIĘ. PIOSENKI ANGIELSKIE - okładka

W książce obok tekstów piosenek zamieszczono do każdej z nich słownik obrazkowy, a do płyty dołączono broszurkę dla rodziców z podpowiedziami, jak można ten materiał wykorzystywać. Podkreślę na koniec. Nikt mi nie płaci za reklamowanie tej książki, po prostu ja i moje córki uważamy ją za świetną.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *