Colours

Misia już dość dobrze czyta po polsku i powoli zaczyna uczyć się rozpoznawać angielskie słówka. Trochę ich już zna w mowie, teraz przyszła pora na poznawanie ich w piśmie. Przy okazji Lusia zaczyna swoją przygodę z językiem angielskim. Na pierwszy ogień poszły kolory.

Przygotowałam dziewczynom kilka zabaw, ale zaczęłyśmy od wesołego filmiku, który Misi odświeżył troszkę pamięć a Lusi pomógł zapoznać się z angielskimi nazwami kolorów. Przejrzałam dużo dostępnych w sieci materiałów filmowych i ten uznałam za najlepszy na początek

Potem bawiłyśmy się dopasowanką ( na stronie 3Dinosaurs można znaleźć też inne materiały). Trzy zestawy kart zawierają kolorowe obrazki, nazwy kolorów wydrukowane czarnym tuszem i nazwy kolorów wydrukowane na kolorowo tj ‚red’ na czerwono, ‚blue’ na niebiesko i tak dalej. Lusi czytałam nazwy kolorowe a ona powtarzała i wyszukiwała odpowiednie obrazki. Misia dostała czarne podpisy, czytała samodzielnie i dopasowywała do obrazków.

kolory po angielsku - dopasowanka

Potem dziewczyny bawiły się zestawem tak zwanych clipcards. Paski podzielone na cztery pola, Trzy pola w różnych kolorach a na czwartym nazwa jednego z kolorów. Po zaznaczeniu klamerką i odwróceniu na druga stronę można sprawdzić za pomocą umieszczonego tam znacznika czy odpowiedź jest prawidłowa. I znów Misia czytała napisy samodzielnie a Lusia powtarzała po mnie. 
kolory po angielsku - clip card

Ostatnia zabawa to kolorowanka. Wiem, wiele osób uważa kolorowanki za zuo. Jednak trochę trudno bawić się w nauką kolorów bez kolorowania. Na karcie znajdują się kwiaty rożnej wielkości podpisane angielskimi nazwami kolorów. Po odczytaniu nazwy należy kwiatek pokolorować odpowiednio. I znów Misia czytała sobie sama a Lusia wspomagała się kartami które specjalnie w tym celu przygotowałam i porównywała napisy na kartach i na kwiatkach. Na tym etapie pamiętała już nazwy większości kolorów, którymi się bawiłyśmy. kolory po angielsku - kolorowanka

Można też pobrać kartę z rękawiczkami albo z motylkami.  Do utrwalenia nazw kolorów przydadzą się jeszcze dwie proste, wpadające w ucho piosenki.

 

 

EDIT: Zwrócono mi uwagę,że na jednej z kart jest napis ‚gray’ zamiast ‚grey’. Jest to równie poprawna amerykańska wersja, choć pewnie lepiej jest uczyć wersji angielskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *