Body parts

0
(0)

U nas kolejna lekcja angielskiego. Tym razem dziewczyny zapamiętywały nazwy części ciała.  Było śpiewająco i bardzo bardzo śmiesznie. 

Zabawy znów zaczęłyśmy od piosenki. Tym razem uczyłyśmy się piosenki z Super Simple Learning. W oryginalnym filmiku jest tylko kilka nazw części ciała. Jednak piosenka jest bardzo prosta i z łatwością można poszerzyć. zestaw słów. Takie proste piosenki to naprawdę dobry sposób żeby wprowadzać nowe słówka i zwroty. Moje córki przez kilka kolejnych dni chodziły podśpiewując „one little finger..”

Żeby utrwalić podstawowe słownictwo dotyczące części ciała zaproponowałam dziewczynom zabawę w rysowanie potwora. Wydrukowałam karty z odpowiednimi ilustracjami i podpisami. Ja akurat skopiowałam je z książeczki PUSy (Happy English”), ale można takie karty znaleźć też na Kids’ Pages oraz na Super Simple Learning. Następnie każda z nas narysowała na swojej kartce tułów przyszłego potwora. Ja wybierałam kolejne części ciała. Przypominałam ich angielskie nazwy, a potem każda z nas losowała ile takich części powinien mieć jej potwór.

body parts body parts Początkowo chciałam losować karty z częściami ciała, ale szybko okazało się to troszkę bez sensu kiedy oczy czy usta losowały się przed głową. Było mnóstwo śmiechu kiedy powstawały nam cudaki z wieloma głowami, mnóstwem rąk nóg i nosów. Sami spróbujcie. Ja wierzę, że śmiech sprzyja nauce.

body parts body parts

Na koniec polecam jeszcze inne piosenki o częściach ciała.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

1 myśl w temacie “Body parts

  1. Już sobie wyobrażam jak moje pociechy pękają ze śmiechu! Takie zajecia z angielskiego na wesoło przydadzą się nam. Kolejny raz – Dzięki, Joanno za pomysł! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *