Marionetki z plastiku – Dziecko na Warsztat

0
(0)

Wrześniowe warsztaty opublikowane na innych blogach podsunęły mi pomysł na nasz październikowy warsztat. Temat warsztatu „Plastik”, postanowiłam więc, że wykorzystamy zgromadzone plastikowe „przydasie” i zabawimy się w upcycling. Stworzyłyśmy plastikowe marionetki.  Zdjęć z samego przebiegu naszych warsztatów jest niewiele, bo głównym narzędziem jakim się posługiwaliśmy był pistolet do klejenia na gorąco co nie sprzyja robieniu zdjęć w tym samym czasie.

Wężowy smok z plastikowych naktętek

Zaczęłyśmy od czegoś naprawdę prostego. Wystarczyła garść kolorowych nakrętek, trochę koralików i żyłka.

materiały na marionetkę smoka

Zobaczcie jak można zrobić smoka marionetkę poruszanego za pomocą żyłek. Ja zrobiłam otwory w nakrętkach, Misia dobierała w pary a Lusia nawlekała. robienie smoka z nakrętek

Na koniec z większych nakrętek, zrobiłyśmy pysk smoka, który doczepiłyśmy do tułowia, oczy oraz łapy i skrzydła wycięte z grubej plastikowej teczki. I tak właśnie powstał wężowy smok marionetka z nakrętek.

smok marionetka z nakrętek

Smok podwieszony jest na czterech sznurkach, które przytwierdziłyśmy do końców dwóch patyczków drewnianych. Manipuluje się nim bardzo łatwo, wystarczy tylko robić fale i wygibasy.

smok marionetka z nakrętek na sznurkach

smok marionetka z nakrętek

Marionetki konie z butelek, nakrętek i innych materiałów

Następny w planach był pies, jednak ostatecznie zdecydowałyśmy się na konika. Tułów marionetki powstał z plastikowej butelki po jogurcie a pysk z fiolki po lekach. Nogi zrobiłyśmy z żyłki i zakończyłyśmy kopytkami z nakrętek. Do tego szyja z koralików nanizanych na żyłkę, uszy z żółtej plastikowej teczki i trochę włóczkowej grzywy oraz ogon.
marionetka konik z butelki

Konik marionetka podwieszony jest na dwóch nitkach, których końce przymocowane zostały do drewnianego patyczka. Manipuluje się nim równie łatwo jak smokiem. poruszanie konikiem marionetką

Nasze prace nad koniem Lusia przyjmowała z otwartością, wierząc mi, że to będzie przypominało konia. Misia była o wiele bardziej sceptyczna i mimo, że brała udział w tworzeniu konika, w jej głowie powstawał zupełnie odrębny pomysł, który następnie postanowiła wcielić w życie. Powstał mniejszy konik, którego głowę Misia wycięła z czarnej plastikowej teczki i umocowała do włochatego patyczka kreatywnego. Nogi, podobnie jak przy większym koniku, zrobione zostały z żyłki i nakrętek a ogon i grzywa z włóczki.
 konik marionetka
konik marionetka - DIY
konik marionetka

Lalki marionetki z plastikowych butelek

Ostatnie podejście do tworzenia marionetek zaowocowało powstaniem dwóch lalek. Oczywiście w planach była jedna, ale tak jak poprzednio, Misia miała swój plan i nieco inną koncepcję, więc powstały dwie marionetki. Tułowia marionetek zrobiłyśmy z butelek po jogurtach, głowy z plastikowych kulek, które pozostały po jakichś zabawkach z automatu, czy czymś takim. Ręce zrobiłyśmy z patyczków kreatywnych a dłonie z nakrętek. Żeby już zbytnio nie kombinować nogi znów zrobiłyśmy z żyłek i nakrętek a włosy z włóczki.
marionetka z plastikowej butelki

Lalka podwieszona jest na jednym drewnianym patyczku z którego wychodzą trzy sznurki. Jeden centralny do głowy i dwa boczne do stóp.
lalka marionetka z butelki

Marionetka Misi jest niemal identyczna, tylko głowę ma przytwierdzoną do tułowia za pomocą gorącego kleju, bo nie podobała jej się nasza koncepcja szyi z koralików.
marionetka z butelki - upcycling

Obie marionetki obowiązkowo zostały ubrane w spódniczki z gałganków. Oczywiście lalki natychmiast podjęły próbę ujarzmienia koników, czego niestety nie udało mi się uwiecznić na zdjęciach. Pozostawiam to więc wyobraźni czytelników.

Przy okazji naszego warsztatu chciałam zabrać dziewczyny na jakieś przedstawienie w którym występowałyby marionetki, ale nie udało mi się nic znaleźć. Gdyby ktoś wiedział o takim spektaklu w Warszawie albo okolicy, to uprzejmie proszę o cynk.


Wpis powstał w ramach projektu Dziecko na Warsztat – Tworzymy

Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Schwytane chwile I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku Sopelkowo Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Worldschool Explorers Nasza szkoła domowa Jej cały świat Nasza przygoda DIY

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

14 myśli w temacie “Marionetki z plastiku – Dziecko na Warsztat

  1. Wow, wchodząc tutaj nie spodziewałam się tak fajnego efektu. Nie znoszę plastiku, więc ten warsztat wiele nauczy przede wszystkim mnie 😀 Pięknie Wam wyszło, szczególnie smok, jak chiński <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *