Krokodyl i spółka – cz. 1

0
(0)

Tak źle z moim udziałem w projekcie Dziecko na Warsztat to jeszcze nie było. Ostatni warsztat zupełnie mi się rozsypał. Miałam kilka pomysłów, kupiłam nawet specjalną samotwardnącą masę plastyczną, ale wiele spraw, odciągało mnie ciągle od realizacji tego warsztatu. Wreszcie moja starsza córka Misia zażądała, żebym wydała jej tę masę plastyczną, żeby w końcu mogła zrobić z niej użytek. Nie pozostało mi nic innego jak iśc na żywioł. I tak byłam już bardzo po terminie. Dziewczyny wzięły opakowanie masy, rozpakowały, podzieliły na pół i wzięły się za robotę. Zaplanowały, że wzorując się na obrazkach z pewnej książki spróbują ulepić różne gady. Za inspirację posłużyła im stara kartonikowa książka z okresu niemowlęctwa młodszej córki. Gady i płazy - książkaWewnątrz na każdej stronie znajdują się stosunkowo dobrej jakości wizerunki różnych gadów i płazów. Dziewczyny skupiły się na gadach.

Gady i płazy - książka

Gady i płazy - książkaPierwszego dnia pracy powstała pokaźna kolekcja gadów. Schły i twardniały kilka dni wydzielając dość intensywny, ale na szczęście nie przykry zapach. Po wyschnięciu zostały pomalowane.

ceramiczne gadyW kolekcji znalazło się kilka węży, między innymi okularnik.wężeSą też krokodyle i gawial. krokodyleStarczyło też masy na dwie jaszczurki…jaszczurki…i dwa żółwie. żółwieOczywiście ta zabawa tylko rozbudziła ciekawość dziewczyn, bo w książce, którą się posługiwały, nie było praktycznie żadnych informacji na temat tych zwierzą. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się krokodyle. Postanowiłam więc przygotować im materiały, by mogły stworzyć swoje lapbooki na temat krokodyli poszerzając przy tym wiedzę na temat tych ciekawych choć tak nielubianych zwierząt. O tym co z tego wynikło napisze wkrótce.

Jest to być może jeden ze skromniejszych warsztatów jakie powstały u nas w ramach projekty „Dziecko na Warsztat” za to pierwszy, który został zrealizowany zupełnie bez mojego udziału. Moje zadanie ograniczyło się wyłącznie do stworzenia tej prezentacji.

*   *   *

Wpis powstał w ramach projektu Dziecko na Warsztat. Zapraszamy do odwiedzenia innych blogów biorących udział w tym projekcie.

Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

1 myśl w temacie “Krokodyl i spółka – cz. 1

  1. Piękna kolekcja gadów. Mi wakacje wszystko do góry nogami wywróciły.Lena sobie jednak nic z twgonie robi i żyje swoim życiem ja staram się dreptać za nią ale zostaje daleko w tyle. Teraz to ona jest od planowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *