Krokodyl i spółka – cz. 2 lapbook

Wykorzystując fascynację krokodylami i ich krewniakami zaproponowałam dziewczynom zrobienie lapbooków. Po raz pierwszy Lusia miała zrobić swój własny, niezależny lapbook. Była z tego bardzo dumna. 

Przygotowałam niezbędne materiały, większość z nich pochodziła ze strony DinoAnimals.pl oczywiście w dwóch kopiach oraz teczki i zabrałyśmy się do pracy.

Lusia samodzielnie wycinała zdjęcia krokodyli wraz z podpisami, które specjalnie wypisałam wielkimi literami, gdyż tylko takie umie przeczytać. Byłam zaskoczona, że tylko niektóre dłuższe nazwy, zawierające na dodatek polskie znaki diakrytyczne, sprawiły jej trudność. Większość rozczytywała bez problemu. Wycięte zdjęcia uszeregowała względem wysokości i powklejała do schodkowej książeczki.

krokodyle - lapbookPoza książeczką do wnętrza lapbooka wkleiła grafikę przedstawiająca różnice anatomiczne w budowie głów kokodylowatych i podpisała za pomocą swoich stempelków.

krokodyle - lapbookPodobnie podpisała grafikę przedstawiającą szkielet krokodyla.

Wszystkie gatunki, które znalazły się w jej książeczce zostały ponumerowane a następnie odpowiednie numery zostały naniesione na mapę występowania krokodowatych

krokodyla - gatunki

krokodyle - mapaGotową mapę wkleiłyśmy do teczki.

krokodyla - mapa

Żeby uzupełnić swój lapbook Lusia postanowiła narysować obrazek przedstawiający menu tych zwierząt oraz drugi pokazujący ich cykl życiowy. To już była absolutnie jej włąsna inwencja.

krokodyle - odżywianie i cykl życiowyA tak prezentuje się gotowy lapbook, pierwszy, który zrobiła moja młodsza córka. Już się domaga następnych.

krokodyle - lapbook

Misia tymczasem robiła własną wersję lapbooka. W swojej książeczce schodkowej podpisy gatunków robiła ręcznie na papierze w trzy linie.

krokodyle - lapbook

Każdy gatunek dostał swój numer i kolor.

krokodyla - gatunki

Następnie informacje te nanosiła na mapę świata zgodnie ze wskazówkami jakich jej dostarczyłam.

krokodyle - mapa

krokodyla - mapa

Misia, podobnie jak siostra, postanowiła narysować cykl życiowy krokodyli.

krokodyle - cykl życiowyWypisała też różne informacje na temat tych zwierząt podzielona na trzy grupy: „jest”, „ma” oraz „potrafi”.

o krokodylachA tak prezentuje się jej ukończony lapbook.

krokodyle - lapbookO jakże się myliłam sądząc, że wyczerpaliśmy już temat. Okazało się, że trzeba było go przerobić jeszcze raz. Dziewczyny poprosiły o ponowne wydrukowanie wszystkich materiałów i od początku zabrały się za cięcie i wklejanie. Tym razem do zeszytów.

o krokodylach o krokodylach o krokodylachKolejna strona w zeszycie Misi zaczyna się od wizerunku jaszczurki i napisu: „warany”. To bardzo konkretna i czytelna wskazówka jakie materiały mam zebrać w najbliższym czasie. warany

 


Wpis powstał w ramach projektu Mały Przyrodnik

mały przyrodnik 5

2 myśli w temacie “Krokodyl i spółka – cz. 2 lapbook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *