Symetria i geometria w przyrodzie czyli śnieżynki

0
(0)

Ku radości dziewczynek w tym roku mamy prawdziwą zimę. Taką z mrozem i śniegiem. Swoją drogą, ja też takie zimy lubię, w każdym razie wolę takie niż deszczowe i błotniste. Zimą, kiedy pada śnieg lubimy przyglądać się tym miniaturowym dziełom sztuki wyprodukowanym przez samą naturę, śnieżynkom. 

Znalazłam nawet niedawno galerię zdjęć Alexeja Kljatova, który specjalizuje się w fotografowaniu tych cudownych gwiazdek. Pokazałam je dziewczynom, były zachwycone. Wydrukowałam więc zestaw geometryczny za pomocą którego można komponować własne śnieżynki i zaproponowałam dziewczynom zabawę. Po obejrzeniu galerii Kliatova były bardzo zapalone do tego pomysłu. Wystarczyło pamiętać tylko o tym, żeby zachować sześciokrotną symetrię i trzymać się w obrębie wyznaczonego koła, a potem już tylko uruchomić wyobraźnię. Sami spróbujcie, bo to naprawdę fajna zabawa.
geometryczne śnieżynki - konstrukcja geometryczne śnieżynki geometryczna śnieżynka 1 geometryczna śnieżynka 2 geometryczna śnieżynka 3 geometryczna śnieżynka 4

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *