Poszukiwanie skarbów na podwórku

0
(0)

Za każdym razem kiedy zapuszczam się między regały w którejś z naszych bibliotek wychodzę z jakimś znaleziskiem. Ostatnim razem była to książka Emmy Adbage „Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę.”. Jest to zbiór ciekawych propozycji terenowych zabaw matematycznych. Autorka pokazuje jak można podczas spacerów i zabaw na podwórku przybliżać dzieciom różne zagadnienia matematyczne.
Liczymy na spacerze

Dziewczynom od razu spodobała się propozycja zabawy w poszukiwanie skarbów. Najpierw przypomniałam dziewczynom co to jest plan i czym różni się taki sposób przedstawienia przestrzeni od tradycyjnego widoku (zajmowaliśmy się tym przy okazji projektu Dziecko na Warsztat: Plany i mapy). Przeanalizowałyśmy więc położenie różnych charakterystycznych elementów naszego podwórka i dziewczyny sporządziły swoje wersje planów.plan podwórka plan podwórka

Potem przygotowałyśmy zestaw niewielkich pluszaków i zaczęły się przygotowania do zabawy. Najpierw Misia wzięła pluszaki, ukryła je na podwórku i zaznaczyła miejsca ukrycia na swoim planie.

plan podwórka - ukrywanie skarbów

Kiedy skończyła wręczyła plan Lusi, która od razu zabrała się za poszukiwania. Świetna zabawa i mnóstwo radości. poszukiwania wg planu poszukiwania wg planu poszukiwania wg planu poszukiwania wg planu

Potem oczywiście była zmiana. Lusia chowała pluszaki, ja pomagałam jej zaznaczyć na mapie wybrane przez nią miejsca a na koniec Misia ruszyła na poszukiwania.

poszukiwania wg planu

Zabawa tak bardzo przypadła dziewczynom do gustu, że szybko powstały kolejne plany i pluszaki ponownie zostały ukryte na podwórku.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *