O kłopotach pewnej gwiazdki

0
(0)

„Gwiazdka” to pierwsza z serii książeczek o sympatycznych stworkach zwanych Czupieńkami, wydawnictwa Media Rodzina. Kim są owe Czupieńki? Ni to skrzaty ni to myszki, ot małe sympatyczne stworki mieszkające w czupieńkowym lesie w małych chatkach na drzewach. Sympatyczne i bardzo empatyczne, co zdaje się być ich cnotą.
Czupieńki. Gwiazdka - Paweł Pawlak, Gerard Mancomble

I oto pewnego zimowego wieczoru, takiego co to myśli się głównie o tym by zasiąść przy kominku, pić gorąca herbatę i  zatopić się w lekturze, leniwą ciszę mąci osobliwy dźwięk dobiegający zza okna. Czupieńki odkrywają, że to gwiazda spadła z nieba i pacnęła w śnieg w samym środku czupieńkowego lasu. Czupieńki nie byłyby Czupieńkami gdyby natychmiast nie ruszyły z pomocą.
Czupieńki. Gwiazdka - Paweł Pawlak, Gerard Mancomble

I było by z gwiazdką naprawdę krucho, gdyby Czupieńki nie wiedziały o najważniejszej na świecie rzeczy. Najwięcej siły daje serdeczne przytulanie.
Czupieńki. Gwiazdka - Paweł Pawlak, Gerard MancombleAz strach pomysleć jak by się dalej potoczyły pewne sprawy, bo to była naprawdę niezwykła gwiazda.Czupieńki. Gwiazdka - Paweł Pawlak, Gerard Mancomble

Och jak się ucieszyłam, że ta książka napisana przez  Gerarda Mancomble i ilustrowana cudownie przez Pawła Pawlaka wpadła w moje ręce akurat w tym świątecznym okresie i tak się pięknie spotkała ze Świętem Trzech Króli. Zaraz lecę do biblioteki szukać kolejnych części.

*    *    *

Wpis powstał w ramach projektu „Przygody z książką”.

projekt - przygody z książką

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *