Liczby sensoryczne

0
(0)

Po południu zmiana warty. Luśka poszła spać a Miśka postanowiła popracować. Najpierw pograłyśmy chwilę w pędzące żółwie, a potem przypomniało jej się, że obiecałam nauczyć ją gry w ziemniaka czy jak wolą niektórzy w kartofla. Postanowiłam wykorzystać to do przećwiczenia liczb w zakresie 1-10. Na marginesie zeszytu zapisałam liczby w odpowiedniej kolejności, żeby Miśka miała ściągawkę i zagrałyśmy sobie. Gra polega na łączeniu kolejnych liczb. Jednak nie wolno przecinać ani dotykać linii już narysowanych ani niewykorzystanych jeszcze liczb. Jedyne możliwe przejścia to przejścia przez ziemniaka, czyli wykorzystaną już tj. zakreślona w kółku liczbę:

gra w ziemniaka

Ponieważ Miśka czyła wyraźny liczbowy niedosyt szybciutko wydrukowałam ściągnięte wcześniej z serwisu 1+1+1=1 plansze do sensorycznego ćwiczenia liczb i po zalaminowaniu oddałam Miśce do dyspozycji nowiuteńką ciastomatę, która spotkała się z ogromnym entuzjazmem.

liczby - ciastomata

liczby - ciastomata

liczby - ciastomata

Po ciastomacie było malowanie palcami kolejnych liczb. Plansze pobrane z serwisu 3dinosaurs.com

liczby - dotmark

liczby - dotmark

Siłą rozpędu, na prośbę córki ściągnęłam i wydrukowałam jeszcze planszę do pisania cyfr (po liniach przerywanych) ale ostatecznie okazało się, że tego już było za dużo i to zadanie poczeka na inną okazję.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *