Koniczynki kaligraficzne

5
(2)

Kilka osób mnie pytało, jak nam idzie nauka pisanie metodą płynnego ruchu. Postanowiłam zeskanować kilka kart i pokazać.

Przykładowe karty pracy z książki „Nauka pisania metoda płynnego ruchu, ćwiczenia koniczynowe” Juliana Brudzewskiego. Poniższe ćwiczenia pokazują ewolucje od znaku opartego na koniczynie kaligraficznej do litery. Na kartach pracy zastosowano specjalną liniaturę, która lepiej się sprawdza w przypadku Misi niż tradycyjna (nawet ta niebiesko-czerwona).metoda płynnego ruchy - zeszyt ćwiczeń

metoda płynnego ruchu - ćwiczenie

Poza zadaniami z ćwiczeń Misia wprawia się w pisaniu również w zeszytach. Na razie używa zeszytu nr 1 tj. zeszytu z największą liniaturą. Cechą charakterystyczną tej liniatury jest odstęp w kolorze tła pomiędzy poszczególnymi liniami, co znacznie ułatwia trzymanie się w linii.

metoda płynnego ruchu - zeszyt

Metoda płynnego ruchu - liniatura

Poza doskonaleniem się w odwzorowywaniu znaków koniczynowych Misia ćwiczy też połączenia między literami, na razie w sylabach.

Metoda płynnego ruchu - łączenie liter

 

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

2 myśli w temacie “Koniczynki kaligraficzne

    • Kiedy to publikowałam była po siódmych urodzinach i była to dla niej końcówka zerówki. Ale pierwsze z pokazanych tu stron pisała wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *