Wiosenne origami

W skarbczyku mojej mamy wyszperałam ciekawą pracę plastyczną. Podpytałam i okazało się, że to coś w rodzaju pierwszego origami dla przedszkolaków.

Potrzebne są:

• Kawałek tekturki albo bloku technicznego formatu A5
  • Papier kolorowy (zielony fioletowy i żółty)
  • nożyczki
  • klej

Elementy można przygotować samemu albo pozwolić dziecku wyciąć z kolorowego papieru odrysowane wcześniej kwadraty:

• 2 zielone o boku 5 cm
  • 4 zielone o boku 3 cm
  • 2 żółte o boku 5 cm
  • 4 fioletowe o boku 5 cm

Kwadraty dziecko zgina wzdłuż przekątnej i już może ułożyć z nich układankę w postaci dwóch krokusów, która potem może przykleić do kartonika. Przy okazji możemy przypomnieć pojęcia duży i mały, poćwiczyć nazwy kolorów i nazwy kształtów. A poza tym istotą tej zabawy jest pokazanie dziecku, że ze złożenia kwadratu powstaje trójkąt. W przedszkolu moja mama miała przygotowany wzór, który pokazywała dzieciom i one potem go odtwarzały. Tak tez i ja zrobiłam, gdyż wzór się zachował.

wzór

A tak wyglądała zabawa: