Liczymy, liczymy i liczymy

Pojechałam wczoraj z dziećmi do myjni automatycznej, przy pewnej stacji benzynowej. Kupując bilet w kasie zwróciłam na uwagę na dwie książeczki dla dzieci wydawnictwa Welpol Adventure, które po pobieżnym przekartkowaniu niezwłocznie nabyłam.

Pierwsza z nich, to kartonowa książka pozwalająca dziecku samodzielnie ćwiczyć znajomość cyfr z zakresu 1-6 (szkoda, że nie 1-9).
Dopasuj do siebie obrazki. Cyfry

W środku są jakby trzy niezależne książeczki. Na jednej z nich są cyfry wraz z polskim podpisem i odpowiednią ilością kropek, na wypadek gdyby dziecko jeszcze nie pamiętało jaka to cyfra. Przewracając kartki niezależnych książeczek dzieci szukają 2 pasujących do wybranej cyfry obrazków, tj ilustracji zawierających odpowiednią ilość elementów. Do tego książka jest naprawdę ładnie wydana. W tej serii wydano jeszcze książeczki o kształtach, kolorach i zwierzętach.

Druga nosi tytuł: „Moja książeczka z naklejkami i plakatem. Liczby” W środku jedenaście stron z zadaniami dla maniakalnych miłośników naklejek. Począwszy od prostego liczenia i nauki cyfr poprzez pojęcia 'więcej/mniej’, na prostym dodawaniu i odejmowaniu w zakresie do 10 kończąc. Można pomyśleć, że 11 zadań to niewiele, ale dla mojej maniaczki naklejek, która dopiero rozpoczyna przygodę z matematyką to będzie bardzo udany początek. A i młodsza już ładnie powtarza nazwy cyfr, choć jeszcze ich nie rozpoznaje. Jedyne zastrzeżenie to nienajlepsza jakość naklejek, które są kiepsko wycięte co nieco utrudnia ich odklejanie z planszy.

Moja książeczka z naklejkami i plakatem. Liczby

I na koniec dla jasności napiszę. To nie jest artykuł reklamowy i nikt mi za te recenzje nie zapłacił. Naprawdę uznałam te ksiżki za wartościowe wsparcie w naszej domowej szkole.