Podsumowanie projektów 2016/2017

0
(0)

W zeszłym roku szkolnym brałyśmy udział w wielu projektach międzyblogowych. Kiedy pierwszy raz zdecydowałam się na dołączenie do takiej inicjatywy, była to druga edycja projektu Dziecko na Warsztat, miałam zamiar traktowac to jako oś, myśl przewodnią naszej edukacji domowej (Misia była wtedy w zerówce). Projekty międzyblogowe nadal stanowią naszą siłę napędową i urozmaicenie działań edukacyjnych, a przede wszystkim pobudzają mnie do tego by edukacja była przyjemnością i przygodą.

Udział w projektach mobilizuje mnie do wymyslania bardziej kreatywnych zajęć a przedw wszystkim do holistycznego podejścia do edukacji (w przeciwieństwie do podejścia szkolnego w którym istnieje ścisły podział na przedmioty), mimo że niektóre projekty dotyczą, przynajmniej pozornie, węższych

A oto spis projektów w których brałyśmy udział w zeszłym roku.

  • Dziecko na warsztat IV – wspaniały projekt, który przez trzy lata (kolejne trzy edycje) nadawał ton naszym działaniom edukacyjnym prowadząc nas przez najróżniejsze dziedziny i tematyki.
  • Matematyka jest πękna – projekt matematyczny, który mam nadzieję będzie jeszcze kontynuowany, bo inspiruje do niesztampowych zabaw matematyką
  • Mały przyrodnik – trwający już od wielu lat projekt przyrodniczy, którego zadaniem jest uwrażliwianie dzieci na otaczający nas świat ożywiony i nie tylko.
  • Nasza Polska – projekt, którego celem było zapoznanie dzieci z naszą ojczyzną, jej geografią, historią, kulturą. Nie zrealizowałyśmy w całości założeń tego projektu, ale nie zamierzamy zrezygnować.
  • Grajmy! – otwarty projekt dla miłośników gier planszowych i innych niekomputerowych.

Na koniec dla porządku zamieszczam logo tych projektów z odnośnikami do stron macierzystych.

Dziecko na Warsztat

Matematyka jest piękna

Nasza Polska

 Projekt Grajmy!

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

1 myśl w temacie “Podsumowanie projektów 2016/2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *