G jak grudzień, g jak górnik

0
(0)

Czytając bloga ’Raaany Julek !’ natknęłam się na dwa ciekawe artykuły, które mnie zainspirowały do pewnych działań. Pierwszy o tym jak stworzyć dziecku przestrzeń sprzyjającą nauce a drugi o tym jak planować pracę z dzieckiem w domu. Początek grudnia, jak każdy początek dobry jest na zmiany.
Porządkowanie przestrzeni w moim domu, gdzie panuje niestety chaos to temat rzeka i mnie satysfakcjonuje na razie, że go podjęłam i drobne kroki w odpowiednim kierunku czynię stale. Temat planowania, to po chaosie w moim otoczeniu moja druga pięta achillesowa. Achilles miał tylko jedną a poległ a ja mam co najmniej dwie a zamierzam podjąć się edukacji własnego dziecka. Postanowiłam więc planowania zainspirowana wspomnianym wyżej artykułem.

W grudniu uwagę moją przykuły następujące tematy i wydarzenia:

  1. dzień górnika
  2. mikołajki
  3. lekcja muzealna nt świętego Mikołaja z Miry
  4. Dzień Ryby
  5. początek kalendarzowej zimy
  6. Boże Narodzenie
  7. Nowy Rok

Bardzo dużo tematów. Chyba na początek aż za dużo, ale lepiej mieć w zanadrzu co w razie, gdyby niektóre tematy „nie chwyciły”. Przygotowałam sobie tematy na grudzień, zapisałam pomysły na różne aktywności i zrobiłam rozpiskę na pierwszy tydzień. A oto wynik:
górnicze czako

Górnicze czako z kolorowego papieru i bibuły, które powstało dziś po południu. Wcześniej czytałam dziewczynom opowiadanie o rozgniewanym węgielku i o tym co produkuje się z węgla. Może trochę trąci myszką, może niepoprawne politycznie ostatnio, ale i tak uważam, że świetny punkt wyjściowy do rozmowy z dzieckiem.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Proszę, kliknij w gwiazdki i oceń go!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd nikt nie ocenił. Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *