Mój drugi subiektywny przegląd warsztatów, tym razem październikowych z drugiej edycji „Dziecka na Warsztat”.
* * *
dziecko na warsztat – miejsca ważne #2 – Pędzę Lecę
Bardzo pouczająca choć jednocześnie smutna wycieczka do Palmir. Takie miejsca mnie przyciągają a jednocześnie przygnębiają. Mimo to też bym chciała kiedyś zabrać tam swoje dziewczyny.
Warsztat w dodatku zakończony świetną zabawą plastyczno-sensoryczną.
* * *
Śladami Kopernika, Polska – DNW – Biesy dwa
Wśród październikowych warsztatów było wiele dotyczących Kopernika. Ten spodobał mi się bardzo, ze względu na ciekawą relację z wycieczki do Torunia i Olsztyna. Szkoda, że wyprawa do Fromborka się nie udałą. Spodobała mi się też bardzo pouczająca gra „śladami Mikołaja Kopernika”.
* * *
Dziecko na Warsztat II- Warsztat 2- W podróży po Polsce. – Tominowo
Kolejny warsztat, który mi się spodobał, również dotyczył Mikołaja Kopernika, ale to część dotycząca Polski najbardziej mnie zachwyciła. Świetna trójwymiarowa mapa Polski wykonana z masy papierowej.
* * *
O pewnym tajwańskim malarzu – Babel School in Taiwan
Moją uwagę przykuł również warsztat dotyczący tajwańskiego malarza Chen Huikun. Malował on między innymi pejzaże ze swojej ojczyzny. Nie umiem pięknie pisać o malarstwie, to po prostu trzeba obejrzeć.
* * *
Mikołaj Kopernik – znana osoba w Dziecku na Warsztat – Kreatywnym Okiem
W tym warsztacie, który również został poświęcony Mikołajowi Kopernikowi, znalazłam ciekawy pomysł na wydrapywane obrazki oraz na wiszący, trójwymiarowy układ słoneczny z papieru i masy papierowej.
* * *
Polska Tuwima – Świat Zosi w Pigułce
Świetny, godny polecenia, montessoriański warsztat na temat Polski widzianej z aeroplanu.
* * *
Leonardo ze Wzdowa, lawa wulkaniczna DIY – Plachaart
Ten warsztat uznałam za ciekawy i wart rekomendacji zarówno ze względu na niezbyt znaną, a bardzo ciekawą postać której dotyczył tj. Adama Ostoję-Ostaszewskiego (1820-1934) zwanego Leonardem ze Wzdowa, jak i na przepis na świetną zabawę sensoryczną.
* * *
Październik. Nasz kraj i wybitny rodak. – Co tam w Matkopolkowie?
I wreszcie warsztat zza miedzy o Piłsudskim, o jego Kasztance (historia, której nie znałam), o Polsce, która raz była a raz jej nie było, na szczęście tylko na mapie.
Poniżej lista wszystkich blogów biorących udział w projekcie „Dziecko na Warsztat”
Cieszę się ogromnie że Wam warsztat się podobał 🙂