Basen – gra planszowa dla dzieci

Niedawno pisałam o bardzo ciekawej grze Lody z serii „Koala Mądrala” firmy Trefl. Kilka dni temu w sklepie dziewczyny zwróciły uwagę na inną grę planszową tej serii „Basen”.
-Mamo. Możes znam kupić? Ja tak lubię te gry.

No to kupiłam, szczególnie, że cenę wysokości kilkunastu złotych uznałam za atrakcyjną.

Basen - gra planszowa

Gra „Basen” to prosta gra planszowa z elementami strategii. Producent oznaczył ją jako odpowiednią dla dzieci w wieku powyżej czterech lat. Lusia radzi sobie z nią, ale pod koniec rzeczywiście traci troszkę koncentrację, mimo, że rozgrywka jest dość szybka.

A na czym polega gra? Celem jest takie poruszanie się po planszy by zdobyć komplet żetonów, po jednym w każdym kolorze. Aby to osiągnąć trzeba „popływać” troszkę po każdym z czterech torów basenu. Jednak możliwość zmiany toru na sąsiedni związana jest z pozycją ratownika. I tu właśnie jest element strategii, bo stając na polu oznaczonym gwizdkiem można ratownika przesunąć w miejsce korzystne dla siebie, albo niekorzystne dla rywali a najlepiej żeby to było jedno i drugie.

Basen - gra planszowa

Zasady są naprawdę proste a gra daje wiele radości.

Blog powstał w ramach projektu międzyblogowego Grajmy!

Grajmy!

2 myśli nt. „Basen – gra planszowa dla dzieci

• O mało kiedyś nie kupiłam tej z kwiatkami, ale dziewczyny wybrały wtedy coś innego. Chętnie poznałabym opinię na temat tej gry.